Domańscy
Ponad 40 lat doświadczenia. Architektura Zieleni
UWAGA! Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie automatycznych systemów nawadniania. Projektowanie. Instalacja. Serwis.

OGRODY

PROJEKTOWANIE

Projekt 1

Wszystko zaczyna się od myśli… Jedna myśl, rodzi kolejną i tak powstaje wizja oraz projekt, który jest początkiem każdego ogrodu. Dzięki projektowi możliwe staje się stworzenie ogrodu Państwa marzeń, wspólnego celu Projektanta i Właściciela ogrodu.

W procesie projektowania ogrodu służymy Państwu naszą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem. Najważniejszym czynnikiem tego etapu jest dobra relacja Projektanta z Inwestorem, gdyż zaprojektowany ogród ma nie tylko zaspokajać odczucia estetyczne, ale być odzwierciedleniem charakteru domu i właścicieli, oazą dla domowników, miejscem odpoczynku i relaksu.

Do projektowania nasadzeń korzystamy ze sprawdzonych roślin, odpornych na przemarzanie i choroby, przy uwzględnieniu warunków glebowych, stosunków wodnych i nasłonecznienia.

Tworzone przez nas ogrody są piękne i dopracowane w każdym detalu. Zachwycają różnorodnością i niepowtarzalnością. Przy projektowaniu nasadzeń opieramy się o rośliny zimozielone, które stanowią podstawę i główny zarys ogrodu przez cały rok, uzupełniając je roślinami liściastymi i bylinami, nadajemy ogrodowi barwy i różnorodność.

Dzięki projektowi łatwo, bez zbędnych rozczarowań i nieprzewidzianych trudności pomagamy tworzyć niepowtarzalne ogrody na miarę Państwa oczekiwań, zaplanować koszty i harmonogram prac.

Projekt 2

ZAKŁADANIE OGRODÓW

W ciągu wielu lat pracy w Państwa ogrodach, zdobyliśmy doświadczenie poparte wiedzą teoretyczną. Tworzymy ogrody, realizujemy projekty własne i Państwa, doradzamy i podpowiadamy jak stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń.

Pracujemy na sprawdzonych roślinach, używamy tylko najlepsze nasiona traw i sprawdzone podłoża ogrodnicze.

Tworzymy z pasją i zaangażowaniem. Do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie.

ogród w trakcie realizacji ogród zrealizowany

AUTOMATYCZNE SYSTEMY NAWADNIANIA

Dlaczego warto postawić na system automatycznego nawadniania w ogrodzie

 • Oszczędność wody
 • Zadbany ogród, zielony, gęsty trawnik bez nakładu pracy.
 • Komputerowe systemy sterujące
 • Estetyka wykonań elementów widocznych
 • Profesjonalne urządzenia odpowiadające wymaganiom nowoczesnych projektów
 • Wysoka niezawodność działania
 • Pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

System automatycznego nawadniania to skomplikowana kombinacji rur, zaworów, połączeń elektrycznych, systemów sterujących, zraszaczy oraz linii kroplujących – dlatego warto postawić na profesjonalne jego wykonanie.

Oferujemy projektowanie systemów nawadniających, montaż instalacji automatycznego nawadniania, serwis powykonawczy instalacji automatycznego nawadniania oraz serwisy jesienne (usunięcie wody z instalacji nawadniającej) i przeglądy wiosenne.

Aby stworzyć  profesjonalny, wydajny i niezawodny system, obliczamy wydajność źródła wody i wielkość terenu, dzielimy ogród na sekcje i wybieramy odpowiedni sprzęt nawadniający. Zawsze dopasowujemy automatyczny system do projektu zagospodarowania zieleni i do ogrodów już istniejących.

Wykonujemy systemy nawadniające na podzespołach renomowanych firm takich jak Rain Bird, Hunter, Weathermatic, Toro.

Dla tak skomplikowanego połączenia różnych urządzeń warto zdecydować się na profesjonalnego wykonawcę projektu oraz instalacji całego systemu.

Etapy realizacji systemu nawadniania w czterech krokach:

 • Analiza potrzeb i wymagań.
 • Sprawdzenie wydajności.
 • Projekt systemu nawodnienia
 • Wykonanie montażu systemu

Jeśli masz już dość biegania z wężem ogrodowym, ciągłego przestawiania zraszaczy i chcesz spędzać w ogrodzie czas relaksując się – zapraszamy do nas.

OGRODY W POJEMNIKACH

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom i oczekiwaniom, tworzymy piękne ogrody w pojemnikach i donicach – idealne na balkony i tarasy, przed restauracje, hotele i inne lokale użytkowe. Przy tworzeniu tych misternych dzieł korzystamy zarówno z rośli jednorocznych jak i wieloletnich.

Zakładamy zielniki w donicach, tworzymy kompozycje sezonowe (wiosenne, letnie i jesienne) oraz całoroczne.

TRAWNIKI

Zaczątkiem każdego ogrodu jest piękny trawnik, który stanowi główny element, z którego korzystamy.

Podstawą ładnego trawnika, jest odpowiednie przygotowanie terenu, użycie i rozplantowanie dobrego podłoża oraz wysiew najlepszych gatunków traw, odpowiadającym warunkom klimatycznym i potrzebom użytkowników. Jeśli zaś chcą Państwo mieć natychmiast gotowy trawnik polecamy ten kładziony z rolek – najwyższej jakości, hodowany na folii.

KONSERWACJA OGRODÓW

Każdy ogród, każda roślina wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom oraz potrzebom Waszych ogrodów oferujemy nasze usługi.

Wykonujemy wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, przycinamy drzewa i krzewy, porządkujemy, odchwaszczamy. Zasilamy rośliny najwyższej jakości nawozami odpowiednio dobranymi do ich potrzeb i wymagań. Zabezpieczamy przed patogenami, zwalczamy szkodniki i choroby grzybowe.

Pielęgnujemy i regenerujemy trawniki, nawozimy, kosimy i pomagamy w pozbycie się chwastów

Nasza oferta skierowana jest do właścicieli ogrodów, którzy potrzebują jednorazowej pomocy, jak i tych którzy chcą nawiązać systematyczną współpracę. Zajmujemy się małymi i dużymi ogrodami oraz zielenią na osiedlach i w przestrzeni publicznej.

f
Copyright 2008 Domańscy. Powered by piechdesign.pl